Keratynowe prostowanie włosów Rzeszów

Keratynowe prostowanie włosów to zabieg, który pokochało i regularnie wykonuje tysiące kobiet każdego dnia. Na czym polega, czym zdobył sobie sympatię i dlaczego warto się na niego zdecydować? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziesz poniżej.

Keratynowe prostowanie włosów to bardzo popularny zabieg pielęgnacyjny włosów. Na czym polega?

Keratynowe prostowanie jest zabiegiem regeneracyjnym. Choć wielu osobom wydaje się, że jego głównym celem jest osiągnięcie jak najprostszych włosów – nie jest to prawdą, ale wiele kobiet decyduje się na ten zabieg z tego właśnie powodu. Trwały wyprost włosów jest jedynie efektem ubocznym a głównym celem keratynowego prostowania jest odbudowa włosów.

Zabieg keratynowe prostowanie włosów Rzeszów

Czym jest keratyna?

Keratyna  (białko) – jest fundamentalnym budulcem włosów. Dzięki niej możemy utrzymać włosy w dobrej kondycji. Gdy zabraknie naturalnej keratyny, włosy tracą połysk, stają się wypłowiałe, kruche oraz podatne na wszelakie uszkodzenia. Dzięki zabiegom keratynowego prostowania możemy uzupełnić powstałe ubytki we włosach. Duża zawartość m.in. hydrolizowanej keratyny, oraz aminokwasów w produktach wykorzystywanych do przeprowadzenia zabiegu pozwala na rekonstrukcję włosów.

Jak przygotować się do zabiegu keratynowego prostowania?

  1. Zwróć uwagę na kosmetyki do włosów

   Przede wszystkim przyjrzyj się kosmetykom do pielęgnacji włosów, jakich obecnie używasz. Zapisz w telefonie lub na kartce nazwy marek Twoich kosmetyków. Możesz również zrobić zdjęcie etykiety oraz składu. Na wizycie przyjrzymy się jakie substancje znajdują się w składzie i jaki wpływ mają na włosy. Jeśli będą zawierały zbyt silne składniki oczyszczające oraz wysuszające – chętnie doradzimy Ci inny zestaw kosmetyków, który pozwoli Ci zadbać o równowagę PEH – nawilżenie i wygładzenie.

  2. Koloryzacja włosów

   Jeśli planujesz wykonać koloryzację – najlepiej, abyś wykonała ją przed zabiegiem, ponieważ każde farbowanie rozchyla łuski włosów i tym samym w większym lub mniejszym stopniu będzie skracać efekt zabiegu. Ważne, aby zachować odstęp min. 2 tygodni odstępu przed jak również po zabiegu.

  3. Mycie skóry głowy i włosów

   Nie musisz mieć świeżo umytych włosów w dniu zabiegu – ważne, abyś nie przetrzymywała nieświeżych włosów przez kilka dni, ponieważ jest to środowisko sprzyjające rozmnażaniu się drobnoustrojów.

   Do zabiegu używamy równych produktów – po niektórych z nich, pierwsze samodzielne mycie wykonujemy po 24h od zakończenia zabiegu. Do tego czasu nie należy ich związywać, zakładać za uszy oraz uważać na deszcz i wilgoć. Zadbaj o swój komfort i rezerwując wybrany termin wizyty, weź pod uwagę ten aspekt – abyś następnego dnia mogła swobodnie chodzić w rozpuszczonych włosach.

  4. Kondycja włosów i oczekiwania

   Zastanów się co jest dla ciebie najbardziej problematyczne w twoich włosach – mogą być przydatne te sformułowania:

   • moje włosy puszą się
   • moje włosy nie chcą rosnąć (kruszą się)
   • nie mogę rozczesać włosów
   • są uszkodzone na całej długości po koloryzacji

   Odpowiedz sobie na jakim efekcie Ci zależy. Oto przykładowa lista:

   • zależy mi na nawilżeniu i odżywieniu
   • chciałabym wydobyć z nich blask
   • marzę o prostych włosach
   • chcę wzmocnić włosy
   • moje włosy potrzebują regeneracji
Wykonywanie keratynowego prostowania włosów

Keratynowe prostowanie włosów – jak przebiega zabieg?

 1. Rezerwacja wizyty

  Nieczęsto się o tym mówi, a to bardzo ważny element całego zabiegu. Przed decyzją o zapisaniu się na keratynowe prostowanie włosów należy upewnić się, że;

  1. Nie jest się w ciąży (większość kosmetyków jest obecnie bezpieczna dla kobiet w ciąży ale dalej w ramach 'dmuchania na zime’ odradza się wykonywanie zabiegów, kiedy jest was dwie lub dwoje.)
  2. Wykonywało się koloryzacje lub rozjaśnianie włosów w przynajmniej dwutygodniowym odstępie od planowanego zabiegu keratynowego prostowania włosów.
 2. Karta klienta

  Po przyjściu do salonu otrzymasz do wypełnienia kartę klienta, w której odpowiesz na kilka pytań. Będą one dotyczyły tego, jakie efekty chciałabyś osiągnąć dzięki wykonanemu zabiegowi, jak oceniasz obecną kondycję swoich włosów i kilka innych. Jeśli zapiszesz się na keratynowe prostowanie włosów ale na miejscu uznamy, że charakterystyka Twoich włosów sugeruje wykonanie innego zabiegu – zaproponujemy to!

 3. Mycie włosów

  W tym punkcie zaczynamy całą procedurę zabiegu keratynowego prostowania. Zaprosimy Cię na fotel myjki do włosów i poprosimy abyś się zrelaksowała – my natomiast w tym czasie przejdziemy do mycia Twoich włosów specjalnym szamponem oczyszczającym. To bardzo ważny element zabiegu – taki szampon pozwoli dokładnie oczyścić włosy ze stosowanych przez ciebie preparatów do stylizacji włosów czy resztek szamponów i odżywek. Dzięki swoim właściwościom rozchyli również łuskę twoich włosów, co w kolejnych krokach pozwoli cząsteczkom keratyny dotrzeć głębiej w ich strukturę.

 4. Suszenie włosów

  Po umyciu i odsączeniu włosów przeniesiemy się na fotel przy głównym stanowisku. Przed sobą znajdziesz kosmetyki, które można zakupić w Hair New Life – będziesz mogła sprawdzić ich konsystencję, zapach i przeczytać ulotki. Przed przejściem do nakładania produktu na włosy należy je podsuszyć aby umożliwić preparatowi lepszą penetrację włosa.

 5. Nakładanie produktu

  Nakładanie produktu na poszczególne pasma włosów za pomocą specjalnego pędzelka. Bardzo ważnym jest równomierne i dokładne pokrycie wszystkich włosów produktem. Aby efekt był najpiękniejszy, keratyna musi mieć możliwość dotarcia do wszystkich włosów w równym stopniu.

 6. 30 minut przerwy na wchłanianie produktu

  Nałożony produkt potrzebuje czasu by wniknąć w głąb włosów. Pół godziny przerwy to czas, w którym możesz napić się naszej pysznej kawy i poczęstować łakociami, które czekają na Ciebie w salonie. Opowiemy Ci również o prawidłowej pielęgnacji włosów, doborze kosmetyków i odpowiemy na wszystkie pytania, które Cię nurtują w zakresie dbania o Twoje włosy.

 7. Suszenie włosów

  Ponowne suszenie włosów po nałożeniu produktu ma na celu przygotowanie do użycia prostownicy. Wysuszone włosy są bezpieczne w przypadku użycia prostownicy. Po suszeniu zaczniesz zauważać jak zmieniają się Twoje włosy, już teraz zaczną nabierać blasku i pięknego wyglądu

 8. Prostowanie włosów

  Tutaj dzieje się całą magia. Na początku bardzo dokładnie podzielimy włosy najpierw na strefy, a później na pasma. Każde z pasm zostanie dokładnie wyprostowane odpowiednią liczbą przeciągnięć prostownicy, która musi mieć indywidualnie dobrane parametry. Dzięki temu krokowi wprasowujemy produkt we włosy i pozwalamy mu odżywić włosy a dodatkowo zamykamy łuskę włosów co wpływa na trwałość zabiegu i piękny, lśniący wygląd włosów. Po zakończeniu tego procesu należy stosować się do zaleceń pozabiegowych i umyć samodzielnie włosy po 24 godzinach od wykonania keratynowego prostowania włosów (Wyjątkiem są produkty, których dotyczy punkt 9).

 9. Mycie i suszenie włosów*

  W przypadku niektórych produktów włosy myjemy ponownie od razu po wykonaniu zabiegu w celu spłukania nadmiaru produktu. Dzięki temu możesz od razu cieszyć się ostatecznym efektem zabiegu i nie musisz myśleć o przestrzeganiu zaleceń obowiązujących przez 24 godziny od wykonania zabiegu keratynowego prostowania włosów.

  * – Dotyczy tylko wybranych produktów do zabiegu.

Keratynowe prostowanie - zabiegi w Rzeszowie

Jakie są zalecenia po keratynowym prostowaniu włosów?

 1. Pierwsze mycie włosów

  Włosy i skórę głowy najczęściej należy umyć po 24h licząc od zakończenia zabiegu. W niektórych przypadkach myjemy włosy od razu na wizycie – w zależności od użytego produktu.

 2. Czynności których unikamy do pierwszego mycia po zabiegu

  – Przez 24h nie związujemy włosów oraz nie zakładamy ich za uszy, aby się nie odgięły.

  – Przez 24h uważamy na deszcz oraz wilgoć – nie bierzemy gorącej kąpieli, unikamy dużego wysiłku fizycznego, aby się nie spocić

 3. Koloryzacja włosów

  Włosy możemy pofarbować po upływie przynajmniej 2 tygodni od zabiegu. Jeśli mamy możliwość wstrzymać się z koloryzacją dłużej – efekty po zabiegu będą się lepiej utrzymywać. Dlaczego? Każda koloryzacja rozchyla łuski włosów i powoduje zniszczenia – podczas zabiegów regeneracyjnych, zamykamy łuski, dzięki czemu włosy są gładkie i nawilżone.

 4. Kąpiele w morzu i na basenie

  Po zabiegu warto chronić włosy przed kontaktem z wodą morską, ze względu na dużą ilość soli oraz unikać wody na basenie, z uwagi na występujący w niej chlor.

  Jeśli nie chcesz rezygnować z kąpieli, zadbaj o ochronę dla włosów przed wodą. Zwiąże je w wysokiego kucyka, możesz nałożyć na włosy niewielką ilość maski do włosów oraz założyć czepek.

Z całą pewnością większość kobiet słyszało przynajmniej raz o słynnej keratynie. Jej fenomen spowodował, że coraz więcej z nas świadomie podchodzi do regularnego stosowania zabiegów regeneracyjnych i pielęgnacyjnych, takich jak keratynowe prostowanie włosów, a także pielęgnacji domowej jako sposobu na zdrowe włosy. W salonie Hair New Life specjalizujemy się w takich właśnie zabiegach co pozwala nam na przeprowadzanie ich w sposób profesjonalny, który zapewnia doskonałe efekty poparte opiniami klientek.

Agnieszka Wróbel
Agnieszka Wróbel
2023-11-24
Serdecznie polecam keratynowe prostowanie włosów, sama skusiłam się na pakiet wraz z polerowaniem i obcięciem końcówek za pomocą gorących nożyczek- rewelacyjny zabieg, moje włosy zyskały drugie życie 😍 atmosfera w salonie cudowna, a pani Angelika świetna osoba, bardzo miła i posiadająca ogromną wiedzę! Na pewno to nie moja ostatnia wizyta w tym miejscu 🙂
Aleksandra Kosiorowska
Aleksandra Kosiorowska
2023-11-15
Serdecznie polecam wszystkim, którzy zastanawiają się nad keratynowym prostowaniem włosów lub wybraniem całego pakietu HAIR NEW LIFE. Włosy po zabiegu pięknie się układają, są przede wszystkim odżywione i jestem z nich mega zadowolona ♥ Przede wszystkim w salonie jest świetne podejście do klienta i fajna atmosfera 🤗
Fatima Pociask
Fatima Pociask
2023-10-18
Gorąco polecam, bardzo miła atmosfera i bardzo dobra, profesjonalna opieka. Włosy po wygładzaniu wyglądają świetnie. Indywidualne podejście do klienta. Dziękuję bardzo 😊
Klaudia Szczepek
Klaudia Szczepek
2023-10-15
Bardzo polecam, mialam problem z roszczesywaniem włosów, a po zabiegach w salonie rozczesuje je w kilka sekund! W dodatku bardzo miła atmosfera
Wiktoria Wierzbicka
Wiktoria Wierzbicka
2023-09-15
Polecam to miejsce z całego serducha! Salon odwiedziłam prawie 2 tygodnie temu i do dziś nie mogę wyjść z zachwytu! Dzięki pakietowi Hair New Life moje włosy zyskały nowe życie, stały się przepięknie lśniące i przede wszystkim odżywione i zdrowe. Pani Angelika jest przemiłą osobą, posiadającą ogromną wiedzę z zakresu pielęgnacji włosów. Zabieg keratynowego prostowania został dobrany po poznaniu charakterystyki włosów i określeniu moich oczekiwań. Dzięki wskazówkom Pani Angeliki wiem dokladnie, w jaki sposób dbać o moje "nowe" włosy, by efekty utrzymaly się jak najdłużej.
Joanna
Joanna
2023-09-10
Jestem bardzo zadowolona z wizyty 😀 Super atmosfera, profesjonalna obsługa, Angelika jest przemiła, wszystko fajnie wyjaśniła, informowała o zabiegu krok po kroku i przekazała mnóstwo wskazówek dotyczących pielęgnacji włosów 😊 Miałam wykonywane keratynowe prostowanie, włosy dostały nowe życie, są odżywione, gładkie, lśniące i przede wszystkim proste 😀 Na pewno jeszcze kiedyś skorzystam 😀 Serdecznie polecam ❤️
Karolina Pocałuń
Karolina Pocałuń
2023-09-04
Świetnie wykonany zabieg. Włosy po umyciu pięknie się prezentują. W salonie panuje miła atmosfera. Bardzo polecam 🥰
Kinga Kociach
Kinga Kociach
2023-08-23
Zawitałam do Hair New Life z polecenia, jestem bardzo zadowolona z usługi ♡
Kinga Flak
Kinga Flak
2023-08-22
Z całego serca polecam! Zabieg wykonany bardzo starannie, przyjemna atmosfera i mega efekt ❤️☺️

Keratynowe prostowanie włosów ma szereg zalet, w tym:

 • Poprawa wyglądu włosów i ich struktury. Włosy stają się bardziej lśniące, bardziej miękkie i bardziej podatne na układanie.
 • Zmniejszenie skrętu włosów.
 • Łatwe układanie.
 • Ochrona przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak wilgoć i ciepło.
 • Ułatwienie codziennej pielęgnacji włosów.
 • Zmniejszenie ilości koniecznego użycia produktów do stylizacji włosów.
 • Zmniejszenie ilości czasu potrzebnego do układania włosów.
 • Poprawa kondycji włosów.
 • Możliwość stosowania na włosach farbowanych lub z wycieniowaniem.