Wykonywany na gorąco lub na zimno, silnie regenerujący zabieg na włosy o znajomo brzmiącej nazwie? Botoks włosów często nie do końca rozumiany przez zainteresowane nim osoby. Opiszemy czym jest i jak się go wykonuje.

Botoks włosów to zabieg odżywczy dla twoich włosów. Na czym polega?

Botoks włosów to lekki zabieg, który mocno odżywi twoje włosy. Najczęściej wybierany przez kobiety, które potrzebują zregenerować i nawilżyć włosy, nie chcąc równocześnie aby po zabiegu pozostały one proste. Jeśli chcesz, aby twoje włosy ponownie nabrały blasku, równocześnie utrzymując objętość u nasady – botoks włosów jest dla ciebie idealnym rozwiązaniem!

przygotowanie do botoksu włosów

Czym jest botoks włosów?

Botoks włosów jako produkt jest swego rodzaju gęstą maską, bogatą w humektanty, emolienty i aminokwasy. Dzięki przeprowadzeniu zabiegu na gorąco, botoks dociera do wnętrza włosów – gruntownie nawilżając włosy. Zapewnia to długotrwały efekt i piękny blask twoich włosów.

Aminokwasy:
to małe cząsteczki, które bez problemu mogą przenikać do wnętrza włosa i uzupełniać jego brakujące fragmenty. Dzięki aminokwasom, włosy są wyraźnie mocniejsze. 

Emolienty:

  • suche – które tworzą na powierzchni włosów film, który chroni przed odparowywaniem wody – zapobiega utracie nawilżenia
  • tłuste – które wygładzają, zmiękczają włosy, dzięki czemu w łatwością się rozczesują.

W składzie znajduje się wyciąg z morszczynu pęcherzykowatego, który należy do grupy emolientów. Posiada działanie kojące, łagodzi dyskomfort np. swędzenie. Wygładza, nabłyszcza, oraz nawilża skórę i włosy.

Humentanty
kwas mlekowy oraz gliceryna, skutecznie nawilżają włosy – możemy wyeliminować puszenie włosów.

Botoks włosów – Jak przebiega zabieg?

1. Konsultacja przed zabiegiem

Przed przystąpieniem do wykonania zabiegu, przeprowadzamy konsultację. Oceniamy kondycję włosów, wykonujemy test włosa, sprawdzając jego rozciągliwość – stopień uszkodzenia. Na etapie konsultacji dobieramy odpowiedni zabieg oraz produkt, uwzględniając stan włosów oraz oczekiwania Klientki – jeśli włosy nie kwalifikują się do wykonania danego zabiegu, proponujemy inną alternatywę, którą na dzień dzisiejszy sprawdzi się znacznie lepiej.

2. Mycie włosów

W pierwszej kolejności myjemy włosy specjalnym szamponem głęboko oczyszczającym. Gdy wykonujemy samodzielne mycie w domu, przede wszystkim skupiamy się na skórze głowy. Tutaj zaś głównie skupiamy się na długości włosów, delikatnie rozprowadzając po nich pianę aby rozchylić łuski włosów, a następnie móc wprowadzić produkt do ich wnętrza

3. Aplikowanie produktu

Po odsączeniu nadmiaru wody z włosów, nakładamy botoks na włosy w taki sposób jak maskę, ze względu na jego gęstą konsystencję. Równomiernie rozprowadzamy produkt na wszystkie pasma włosów, następnie przeczesujemy szczotką, dla jeszcze lepszego zaaplikowania preparatu. Dzięki temu, że botoks włosów nie wymaga nakładania, na każde z pasm osobno za pomocą pędzelka – jest to dużo szybszy w wykonaniu zabieg.

4. Przerwa 30 minut – czas, aktywacji produktu

Podczas 30 minutowej przerwy, produkt pracuje na włosach. To czas, w którym poczęstujemy cię kawą i czymś słodkim, a także opowiemy o zabiegach i domowej pielęgnacji włosów, oraz kosmetykach które polecamy do stosowania po zabiegach. Omówimy najważniejsze substancje, które znajdują się w składzie oraz ich korzystne działanie dla włosów.

5. Podpłukiwanie produktu

Po zakończonej przerwie wrócimy na myjkę fryzjerską. Na obecnym etapie zabiegu trzeba podpłukać delikatnie włosy, aby zmyć nadmiar produktu. Utrzymanie odpowiedniej ilości botoksu na włosy podczas użycia prostownicy jest bardzo istotne w celu utrzymania długotrwałego efektu odżywionych i lśniących włosów. Po podpłukaniu włosów, odsączymy z nich nadmiar wody i zaprosimy cię znów na fotel przy głównym stanowisku

6. Suszenie włosów

Bardzo ważny etap wykonywania zabiegu. Z dużą starannością i dokładnością wysuszymy twoje włosy. Podczas kolejnego etapu włosy muszą być odpowiednio przygotowane. W przypadku wykonywania botoksu włosów powinny być one dobrze wysuszone aby w trakcie pracy z prostownicą nie uległy zniszczeniu.

7. Wprasowywanie produktu za pomocą prostownicy

Ostatni etap pracy dla botoksu do włosów. Podzielimy starannie twoje włosy na pasma i dobierając odpowiednie parametry prostownicy a także technikę prostowania przeprowadzimy wprasowanie na gorąco produktu we włosy. To tutaj dzieje się największa magia botoksu włosów. Ze względu na to, że włosy dzielimy na drobne pasma aby efekt zabiegu był możliwie najlepszy dla każdego z twoich włosów – ten etap trwa dość długo, ale kiedy skończymy – zobaczysz jak piękne masz włosy!

Wybierz botoks włosów w Rzeszowie!

Wiele osób nie do końca rozumie na czym polega botoks włosów. Jest to świetny, głęboko odżywiający zabieg, który nie wpłynie znacząco na formę twoich włosów. Warto się na niego zdecydować, kiedy czujesz że twoje włosy potrzebują odbudowy i nawilżenia a jednocześnie nie chcesz ich stale wyprostować.

Zabieg - botoks włosów Rzeszów

Jakie są główne zalety botoksu włosów?

  1. Dzięki swojej lekkiej formule, nie obciąża włosów
  2. Produkt nie zawiera właściwości prostujących – idealnie sprawdzi się u kobiet, które chcą zachować naturalną falę
  3. Jest zabiegiem odżywczym oraz nawilżającym – w dużym stopniu możemy zredukować puszenie włosów
  4. Włosy po zabiegu lepiej się rozczesują
  5. Możemy zachować objętość u nasady – to ogromny plus, dla wszystkich posiadaczek cienkich włosów, które na co dzień starają się zniwelować efekt oklapniętych włosów
  6. Wydobywamy naturalny blask i witalność – możemy pożegnać się z wypłowiałymi, matowymi włosami