Mycie włosów przed zabiegiem. Botoks czy keratyna?

Który zabieg lepiej się sprawdzi – keratynowe prostowanie czy botoks włosów?

Zarówno keratynowe prostowanie jak i botoks włosów, są zabiegami odżywczymi, nawilżającymi i wzmacniającymi włosy.  Po zabiegach włosy gładko się rozczesują, nie puszą oraz dzięki odżywieniu nie łamią się, nie kruszą ani nie rozdwajają, co pozytywnie wpływa na ich przyrost. W końcu będziesz mogła zapuścić wymarzoną długość 😍. Jeśli chcesz poprawić stan Twoich włosów, te zabiegi Ci w tym pomogą, ale który wybrać?

Jakie są podobieństwa i różnice pomiędzy botoksem włosów a keratynowym prostowaniem?

Botoks włosów jest bogaty w aminokwasy, emolienty i humektanty – substancje nawilżające, wzmacniające oraz zabezpieczające przed uszkodzeniami. Jego konsystencja jest gęsta, przez co nakładamy go podobnie jak maskę do włosów. Botoks nie zawiera właściwości prostujących, dzięki zachowasz naturalną falę oraz objętość przy nasadzie. Zabieg polecany zarówno dla cienkich, delikatnych jak i grubych włosów potrzebujących odżywienia.

Do wykonania keratynowego prostowania włosów używamy płynną keratynę, którą wlewamy do miseczki i aplikujemy ją na włosy przy użyciu pędzelka. Keratyna – białko, jest podstawowym budulcem włosów. Podczas zabiegu po zaaplikowaniu produktu, suszymy włosy suszarką, a następnie procedura wymaga wprasowania keratyny we włosy przy użyciu prostownicy. Wyprost włosów w przypadku keratynowego prostowania jest pozytywnym skutkiem ubocznym. Posiadamy produkty o rożnej sile odżywienia i wyprostu, dlatego zabieg możemy wykonać zarówno na cienkich, delikatnych włosach, jak i grubych, opornych.

Jak wyglądają włosy po botoksie, a jak prezentują się po keratynowym prostowaniu?

Botoks ze względu na swoją lekką formułę, nie obciąża włosów, dzięki czemu włosy są odbite od nasady, nie puszą się i są pięknie nawilżone. Podczas zabiegu przywracamy włosom naturalny blask i zdrowy wygląd. Zabieg nie wyprostuje włosów, może je wygładzić.

Porównanie włosów przed i po botoksie - botoks czy keratyna?

Zabieg keratynowego prostowania uzupełnia ubytki we włosach, zapobiega kruszeniu się włosów oraz je wygładza. Włosy po zabiegu są zregenerowane, a ich kolor się pięknie podkreślony. Możesz pożegnać się z matowym, wypłowiałym kolorem. Włosy są wygładzone, a siła wyprostu jest zależna od użytego produktu do wykonania zabiegu, a także struktury włosów.

Keratynowe prostowanie włosów czy botoks? Przed i po keratynowym prostowaniu

Jak długo utrzymują się efekty zabiegów?

Wiele czynników składa się na efekt końcowy. Duże znaczenie ma kondycja włosów przed zabiegiem, stopień uszkodzenia, częstotliwość mycia oraz stosowana pielęgnacja pozabiegowa.
Efekty po keratynowym prostowaniu utrzymują się od 2-6 miesięcy. Botoks jest stosunkowo lżejszym zabiegiem, efekty utrzymują się ok. 2 miesiące.

Jakich czynności powinnyśmy unikać po wykonaniu keratynowego prostowania oraz botoksu włosów?

Po wykonaniu keratynowego prostowania najważniejsze są 24h po zabiegu. W tym czasie unikamy wilgoci, deszczu, dużego wysiłku fizycznego, rezygnujemy z sauny, etc. Nie należy zakładać włosów za uszy oraz związywać, aby się nie odgniotły. Natomiast po botoksie włosów podpłukujemy produkt podczas wykonywania zabiegu i nie mamy określonego czasu, kiedy należy umyć włosy. Nie musimy uważać na odgniecenia i wilgoć.

Ile kosztuje zabieg botoksu włosów oraz keratynowego prostowania?

Botoks ma lżejsze właściwości odbudowujące, efekty utrzymują się nieco krócej niż w przypadku keratynowego prostowania, dlaczego też jest to tańszy zabieg. Cena regularna w naszym salonie to ok. 300zł. Keratynowe prostowanie posiada silne właściwości regeneracyjne, efekty są długotrwałe – cena to ok. 350-400zł.

Aktualne ceny możesz sprawdzić w cenniku